Klima Temizliği

Klima Temizliği Yaptırmak Neden Önemlidir?

Tüm ev ve ofis klimaları, düzenli kullanımdan sonra mikrobiyal kontaminasyon ile enfekte olur – Bu kontaminasyon mantar, küf ve bakterileri içerir. Klima , bu tür kirleticiler için mükemmel bir ortamdır ve elbette klimanızı her açtığınızda sürekli olarak havalanırlar. Nem ile birlikte küf, güçlü bir karışım olabilir.

Tüketiciler genellikle klimalarını düzenli olarak temizlemeleri gerektiği konusunda bilinçlendirilmemekte ve filtreleri temizlemenin yeterli olduğuna inanmaktadırlar. Filtrelerinizi temizlemek ‘basit bakım’ işlemidir. Düzenli kullanımdan sonra tüm kafa ünitesinin de iyice temizlenmesi gerekir.

Standart klima sistemi çalışması

Hava, ofisinizdeki veya evinizdeki odadan bir dönüş ızgarası aracılığıyla çekilir ve bir hava filtresinden geçerek “hava işleme ünitesine” (ana ünite) geçer.

Hava işleyicinin içinde sirkülasyon fanı ve yaygın olarak evaporatör olarak adlandırılan bir ısı değişim bobini bulunur. Evaporatör soğuktur ve bu nedenle üzerinden esen havadaki ısıyı uzaklaştırır.

Su, ısıyı uzaklaştırmanın yanı sıra evaporatör yüzeylerinde birikintiler de bırakır. Soğutulan hava çıkış ızgaraları vasıtasıyla odaya geri döner. Nem, evaporatörün altındaki bir tahliye tavasına düşer ve bir boru vasıtasıyla sistemden dışarı akar.

Klimanın İcadı!

Klimadaki mikrobiyal kontaminasyon kaynakları

Evinizdeki veya ofisinizdeki bir sisteme çekilen hava, çoğu biyolojik sporlar ve diğer organik parçacıklar olan toz içerir. En iyi filtreler bile bu malzemenin yalnızca bir kısmını yakalar. Geri kalanın çoğu hava akımından ısı transfer yüzeylerine düşer. Suyla birleşir ve sporlar hızla filizlenir ve büyür.

İklimlendirme sistemlerinde iç hava kalitesi ve mikrobiyal kirlilik

Klima sistemleri, küf, küf ve diğer biyolojik kirletici kaynakları için üreme alanı haline gelebilir ve daha sonra bu kirleticileri ev içinde dağıtabilir. Sistem bileşenleri, doğrudan veya dolaylı partikül kaynakları ve/veya uçucu organik kimyasallar (VOC’ler) olarak işlev görebilir.

En büyük endişe kaynağı, çoğu potansiyel alerjen olan biyolojik büyüme ve biyo-aerosol oluşumudur. Evdeki hava yoluyla bulaşan alerjenler, kaçınılması en zor alerjen türlerinden birini oluşturur. Ne yazık ki, ısıtma ve soğutma iklimlendirme sistemleri, küfler için mükemmel birer limandır ve bu sistem verimli bir dağıtım sistemidir.

Klima filtrelerinizi temizlemek yardımcı olur ancak yeterli değildir

Klimanızın filtresindeki tozu temizleyebilirsiniz. Hatta düzenli olarak antibakteriyel solüsyonlarda yıkayabilirsiniz. Ancak küf ve bakteri gibi kirleticiler hemen geri dönecektir.

Klimanızın normal çalışması sırasında oluşan nemli ortam, 3 ay gibi kısa bir sürede küf ve bakterilerin üremesi ve gelişmesi için ideal ortamdır.

Asıl problemler ulaşamadığınız alanlarda yatıyor; iç mekan bataryası, fan ve drenaj tavası ve hattı, küf, mantar ve bakterilerin ürediği nemli ortamlardır. Evinizi korumanın en iyi yolu, klimanızdan küf, mantar ve bakterileri çevreye duyarlı yöntemlerle uzaklaştırmaktır. yeniden kontaminasyon oranını da azaltan dost HVAC temizlik ürünleri. Kabul edilemez düzeyde küf ve bakteri ile kirlenmiş bir klima, bağışıklık sisteminizi baskılayabilir, soğuk algınlığı ve nezle benzeri semptomlara, cilt tahrişlerine, saman nezlesine neden olabilir ve astım ataklarını tetikleyebilir. Ailenize aynı zamanda sağlıklı, konfor kontrollü hava sağlamak istiyorsanız, o zaman bir çözüm var.

Kirlenmiş bir klimanın yaygın belirtileri

Semptomlar büyük ölçüde değişebilse de, aşağıdaki şikayetler kontamine klima ile ilişkilendirilmiştir:

 •  Astım atakları
 •  alerji
 •  saman nezlesi
 •  yorgunluk
 •  boğaz ağrısı
 •  ağrılı, kuru gözler
 •  solunum problemleri
 •  baş ağrısı
 •  göğüs sıkışması
 •  sık soğuk algınlığı
 •  grip veya grip benzeri semptomlar

Bir klimada biyolojiklerin büyümesinin en aza indirilmesi

Ev veya ofis sisteminizi temiz tutun ve sistemdeki mikroorganizmaları (yani küf, küf, mantar ve bakteri) öldürmekle kalmayıp büyümelerini 6 aya kadar engelleyen geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ile tedavi edin.

Düzenli klima temizliğinin diğer faydaları

Sisteminizi düzenli olarak temizler ve yıkarsanız daha verimli çalışır, daha az güç kullanır ve daha uzun süre dayanır.

Klima sistemlerindeki korozyonun çoğu, havadaki sülfürü hidrojen ve sudaki oksijenle kimyasal olarak birleştiren yaygın bakteriler tarafından salgılanan sülfürik asitten kaynaklanır. Bu kimyasallar, alüminyum bobinler ve bağlantı elemanları üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır.

Klima temizleme sıklığı

Kullanım düzeyine ve ortama bağlı olarak, split sistem klima ünitesinin en az 12 ayda bir, ideal olarak yüksek kullanımda 6 ayda bir temizlenmesi önerilir. Rehber olarak kıştan yaza, yazdan kışa mevsim geçişlerinde temizlik yapılmasını öneriyoruz.

Adana klima servisi

Adana Klima Servisi Fresh Klima klima teknisyenleri, klima sisteminizi parçalara ayırarak filtreler, evaporatör bobinleri, yoğuşma suyu tahliye tavası, besleme ve dönüş havası ızgaralarındaki kirliliği giderecektir. Çevre dostu, biyolojik olarak parçalanabilen ve toksik olmayan gelişmişKlima temizlik ürünleri kullanıyoruz. 

0 542 322 14 22 numaralı telefondan bir klima temizliği rezervasyonu yaptırmak için güler yüzlü ekibimizle iletişime geçin.

Yeni bir klimaya ihtiyacınız varsa satış sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

adana seo adana web tasarım adana oto kiralama adana rent a car adana rent a car adana oto kiralama