Klima Showroom

Klima almadan önce bilmeniz gerekenler:

Odanın büyüklüğü: Klimanın büyüklüğü/kapasitesi odanızın büyüklüğüne göre olmalıdır. Dairenizin son kat olması , pencere sayısının fazlalığı enerji kaybına neden olacağından mutlaka bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. Odanızda çalışan elektrikli eşya durumu göz önünde bulundurulmalıdır. önemli olan büyük klima almak değil dairenizin şartlarına göre klima seçmektir.

Gürültü kontrolü: Gürültü, klima satın alırken dikkate alınması gereken çok önemli bir noktadır. Her klimanın bir gürültü seviyesi vardır. İdeal olarak, gürültü seviyeleri 50dB içinde olmalıdır. Çok gürültülü bir klima, hem sizin uykunuzu hem de komşularınızın uykusunu mahvedebilir.

Enerji verimliliği:  Klimalar, Enerji Verimliliği Bürosu (BEE) tarafından standartlaştırılmış, EER olarak bilinen yıldız derecelendirmeli enerji verimliliği derecelendirmeleriyle gelir. Tüm klimalar, verimliliği derecelendirmek için yıldızları kullanan bir enerji derecelendirme etiketine sahip olmalıdır. Ne kadar çok yıldız o kadar iyi. Yıldız derecelendirmesi daha yüksek olan klimalar çok daha az güç tüketecek ve böylece uzun vadede elektrik faturanızda tasarruf sağlayacaktır.

İnverter teknolojisi: Enerji verimliliği ile birlikte tutarlı ve daha iyi soğutma için inverter klima tercih edilmelidir. İnverter AC’ler normal olanlardan biraz pahalıdır, ancak inverter olmayan AC’lerden üçte bir daha az güç tüketimi ile harcadığınız para, yaklaşık iki yıllık tasarruflu elektrik faturalarında dengelenir. Size sunduğumuz tüm klimalar inverter klimadır.

Hava kalitesi: İyi bir filtreye sahip klima iç hava kalitesini iyileştirmek için son derece önemli olduğundan, klimalar evde dağıtırken iç hava kalitesini akılda tutmak önemlidir. AC’lerde bu günlerde havadaki kokuları, dumanı ve mikropları gideren hava filtreleri bulunmaktadır. İyi bir filtre sadece temiz hava sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evaporatör serpantininin toz nedeniyle boğulmasını önleyerek AC’nin soğutma performansını ve enerji verimliliğini de artırır.

Üfleyici boyutu : Üfleyici fan, AC sisteminizin önemli bir bileşenidir ve tüm AC kullanıcılarının aşina olması gereken bir şeydir. Üfleyici, klimanızın iç kısmında bulunur ve havanın sisteminizdeki kanallara üflenmesinden sorumludur, bu da havanın evinizin her yerine dağılmasını sağlar. Üfleyici boyutu ne kadar büyük olursa, AC’nin hava akışı o kadar güçlü olur. Üfleyiciden geçen hava akışı, boğulma hissinin olmamasını sağlar. Üfleyici, odadaki hava akışını çeşitli yönlere yönlendirir.  

Kondenser bobinleri: AC kondenserler havayı soğutmak için bobinler kullanır. Bakır bobinler, daha hızlı soğudukları, bakımları ve daha uzun ömürlü olmaları nedeniyle popülerdir. Alüminyum bobinlere kıyasla daha iyi ısı değişimi ve korozyon önleyici özelliklere sahiptirler.

Yangın güvenliği: Bu günlerde AC’ler, kendi kendini iyileştirme özellikleri ve aşırı basınç bağlantısı ile en yüksek güvenlik özelliklerine sahip P2 korumalı kapasitörler kullanır ve daha fazla güvenlik için elektrik devre kutusundaki koruyucu metal kasa ile birlikte gelir. Ayrıca klimanın bakımı yapılırken performansını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir değişiklik veya ilave yapılmamasına dikkat edilmelidir. Kullanıcılar, klima ekipmanının gözetimsiz çalıştırılmasından kaçınmalıdır. Üniter klimaların yakınında perde, yanıcı kırtasiye gibi kolayca alev alabilecek şeyler bulundurulmamalıdır.

Temizlemesi kolay filtreler:  Filtreyi temiz tutmak yüzde 5-10’a kadar enerji tasarrufu sağlayabilir. AC’ler, odanızı alerjenlerden ve diğer kirleticilerden uzak tutmak için filtrelerle birlikte gelir. Üniteyi en iyi durumda tutmak için sık sık yapacağınız bir şey olan temizlik için filtreye kolayca erişebildiğinizden emin olun. AC’nizin hizmet ömrünü uzatmak için çıkarılması ve temizlenmesi kolay filtrelerle alın.

Hava salınımı: Klimalar, soğuk havayı tek bir yer yerine odanın etrafında dolaştırmalıdır. Artık hava akışı ayarlarında ve salıncakta birçok seçenekle geliyorlar. AC’nin odadaki hava akışını çeşitli yönlere yönlendirme yeteneğidir.

Teknoloji ve fiyat:  Klimalar günümüzde özelliklerle doluyken, kullanıcının ihtiyacına cevap veren teknoloji ile donatılmış Klimayı tercih etmek gerekir. Tüm temel özellikleri ve makul bir fiyata sunan köklü bir markaya bağlı kalmak önemlidir.

Garantiye dikkat edin: Bazı klimaların daha uzun garantileri vardır. Yeni bir birim satın alırken, bilgi için üreticinin web sitesine bakın ve satıcıya o model ve markanın garantisini sorun.

Diğer önemli özellikler:  Çoğu klima ünitesi, muson mevsimi boyunca havadaki aşırı nemin giderilmesine yardımcı olan bir nem alma işlevine sahiptir. Diğeri ise her saat soğutmayı azaltarak elektrik faturalarından tasarruf sağlayan uyku modu işlevidir. Gece yarısı dış sıcaklığın önemli ölçüde düştüğü durumlarda kullanışlıdır. Bu günlerde klimalar, nemi uzak tutarak zararlı mikroorganizmaların büyümesini önleyen ve daha temiz, daha iyi soğutma elde etmenize yardımcı olan kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir ve bu nedenle klimanız daha uzun süre dayanır.

35 Yıllık Sabancı Güvencesiyle, Klima Teknolojisini Evinizde Yaşayın! Koruyucu Bakım. Az Enerji Tüketimi. Uzun Ömürlü Klimalar. Türler: Inverter, Standart, Salon Tipi, Kaset Tipi.

adana seo adana web tasarım adana oto kiralama adana rent a car adana rent a car adana oto kiralama